صدور ویزا

صدور ویزا

اسناد مورد نیاز برای صدور ویزا
مطابق ماده ۳۶ قانون مهاجرت جمهوری آذربایجان ، برای صدور ویزا مدارك ذیل لازم است:

۳۶٫۱٫۱٫ فرم درخواست ، نمونه هایی که توسط مرجع اجرایی ذیربط تأیید شده است ( نمونه آن پیوست شده است ). می توانید با مراجعه به eapplication.mfa.gov.az فرم درخواست را به صورت الکترونیکی پر کنید .

۳۶٫۱٫۲٫ گذرنامه یا سند مسافرتی دیگر (با مدت اعتبار حداقل ۳ ماه فراتر از تاریخ انقضا گذرنامه یا سایر مدارك مرزی كه باید صادر شود) و نسخه های صفحات اصلی آنها.

۳۶٫۱٫۳٫ دو عکس رنگی (۳x4cm) مطابق با الزامات شناسایی بیومتریک.

۳۶٫۱٫۴٫ کپی گواهی نامه بیمه درمانی (در صورتی که دعوت کننده خدمات پزشکی را انجام ندهد).

۳۶٫۱٫۵٫ سند پرداخت عوارض دولتی برای صدور ویزا؛

۳۶٫۱٫۶٫ درخواست فرد دعوت شده از بیگانگان یا شهروندان بیگانه به جمهوری آذربایجان ، نمونه آن توسط مرجع اجرایی ذیربط (نمونه درج شده است) (حمل و نقل ، گردشگری ، ویزاهای رسمی و شخصی مورد نیاز نیست).

۳۶٫۱٫۶-۱٫ در صورتی که طرف دعوت یک شخص بیگانه یا بی تابعیت به جمهوری آذربایجان یک سازمان غیردولتی باشد ، کپی گواهینامه ثبت نام سازمان از سازمان.

۳۶٫۱٫۶-۲٫ سندی که دعوت نامه را تأیید می کند (حمل و نقل ، توریسم و ​​ویزاهای سفر شخصی لازم نیست)؛

۳۶٫۱٫۷٫ بسته به اهداف بازدید ، اسناد مربوطه که در مواد ۲۵ تا ۳۴ این قانون مشخص شده است.

۳۶٫۲ کپی شناسنامه ، محضری توسط والدین یا اشخاص حقوقی ، علاوه بر اسناد ذکر شده در ماده ۳۶٫۱ این آیین نامه برای صدور ویزا به بیگانگان و افراد بدون تابعیت که سن ۱۸ سالگی را هم نرسیده اند ، اما با والدین یا نمایندگان قانونی خود سفر نمی کنند. اجازه نماینده و کپی مدارک شناسایی نیز لازم است.
۳۶٫۳ میزان وظیفه دولت برای صدور ویزا توسط قانون مربوطه جمهوری آذربایجان تعیین می شود. هزینه صدور ویزا صرف نظر از نتیجه درخواست غیرقابل برگشت است.

توجه! اعتبار گذرنامه خارجی یا سایر مدارك مسافرتی باید حداقل ۳ ماه بیشتر از تاریخ انقضا ویزا باشد.

توجه! اتباع بیگانه یا افراد بدون تابعیت ، که بیش از ۱۵ روز در جمهوری آذربایجان بوده اند ، باید در محل زندگی ثبت نام کنند.

تقاضای ویزا و صدور ویزا

یک بیگانه یا یک شخص بدون تابعیت باید ویزا را به صورت حضوری یا از طریق نماینده خود در کشور محل اقامت یا کشورهای ثالث درخواست کند.

اتباع بیگانه و افراد بدون تابعیت می توانند در مواردی که توسط مرجع اجرایی ذیربط مشخص شده ، ویزا را در قلمرو جمهوری آذربایجان دریافت کنند.

درخواست ویزا در قالب یک برنامه الکترونیکی قابل ارائه است.

لیست مدارک مورد نیاز برای صدور ویزا ، فرم درخواست ، میزان و ترتیب پرداخت عوارض دولتی و همچنین نمایندگی ها و کنسولگری های دیپلماتیک جمهوری آذربایجان در کشورهای سوم برای صدور ویزا به بیگانگان و افراد بدون تابعیت ساکن در کشورهایی که هیچ نمایندگی دیپلماتیک و کنسولگری جمهوری آذربایجان وجود ندارد در وب سایتهای رسمی و بر روی تابلوهایی قرار داده شده است که همه می توانند جلوی دستگاه اجرایی ذیربط ، نمایندگان دیپلماتیک و کنسولگری جمهوری آذربایجان در خارج از کشور را ببینند.

صدور ویزا از طریق یک سیستم جستجوی اطلاعات خودکار بین بخشی “ورود و خروج و ثبت نام” انجام می شود.

حداکثر ظرف پانزده روز از تاریخ درخواست بیگانگان و افراد بی تابعیت برای صدور ویزا ، در مواردی که توسط مرجع اجرایی ذیربط تعیین شده و همچنین ویزیت بیگانگان و افراد بدون تابعیت با معالجه فوری یا بیماری جدی یا فوت خویشاوندان نزدیک یا افراد ساکن در جمهوری آذربایجان انجام شود. ظرف دو روز کاری در نظر گرفته خواهد شد (به شرطی که سند این حقایق را تأیید کند).

پس از تکمیل درخواست ویزا و تأیید مدارک مورد نیاز توسط یک مأموریت دیپلماتیک یا کنسولگری ، آن اطلاعات بلافاصله وارد سیستم اطلاعات خودکار خودکار بخش ورود و خروج و ثبت نام می شوند و با امضای الکترونیکی پیشرفته پشتیبانی می شوند.

هنگام بررسی موضوع صدور ویزا ، مرجع اجرایی ذیربط صحت و كامل بودن اطلاعات را بررسی می كند ، با لیست های محدود سیستم خودکار جستجو-اطلاعات جستجو در بین دپارتمان “ورود-خروج و ثبت نام” مقایسه می كند ، نتیجه گیری از دستگاه اجرایی ذیربط برای تأیید است.

نظر نهایی باید به مأموریت دیپلماتیک یا کنسولگری ارسال شود.

هنگامی که توصیه می شود ویزا صادر کنید ، یک مأموریت دیپلماتیک یا کنسولگری شخصی سازی ، صدور و ثبت فرم ویزا را تأمین می کند.

در موارد پیش بینی شده در ماده ۱۶٫۱ قانون مهاجرت جمهوری آذربایجان ، درخواست ویزا رد می شود و ویزای صادر شده قبلی باطل می شود.

دادخواست دوم پس از حذف دلایل امتناع بررسی می شود.

در صورت تأخیر یا امتناع از رسیدگی به درخواست ویزا ، در صورت تأخیر یا امتناع از در نظر گرفتن درخواست ویزا ، می توانند مطابق مقررات جمهوری آذربایجان ، بیگانگان و افراد بی تابعیت ، طبق قانون جمهوری جمهوری آذربایجان ، بیگانگان و افراد بی تابعیت به دادگاه مراجعه کنند.

نحوه صدور ویزای الکترونیکی برای بیگانگان و افراد بدون تابعیت که وارد جمهوری آذربایجان می شوند ، طبق ماده ۳۸ قانون مهاجرت جمهوری آذربایجان تعیین می شود.

توجه! اتباع بیگانه یا افراد بدون تابعیت ، که بیش از ۱۵ روز در جمهوری آذربایجان بوده اند ، باید در محل زندگی ثبت نام کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *